W życiu każdego z rodziców pojawia się moment, w którym muszą podjąć decyzję odnośnie dalszej edukacji swojego dziecka. Szczególny problem pojawia się u rodziców, których pociechy uwielbiają aktywność fizyczną i trenują jakąś dyscyplinę sportową. W ich głowie pojawia się wiele pytań, jaką szkołę wybrać zwykłą czy sportową ? Jakie zalety ma zatem szkoła, która kładzie nacisk na sport? Dlaczego warto wybrać Szkołę Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol Dębica ? 

Rodzice, których pociecha uczęszcza na dodatkowe zajęcia z piłki nożnej i przynależy do jakiegoś klubu sportowego zazwyczaj, obawiają się, że dziecko nie będzie w stanie pogodzić nauki z pasją. Uważają, że jeśli dziecko za bardzo zaangażuje się w sport, będzie musiało robić to kosztem nauki i odwrotnie. Wiele z nich decyduje się wtedy na wybór klasy o profilu sportowy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że klasa o profilu sportowym to nie to samo co szkoła sportowa. Dlaczego ? Wyobraź sobie bardzo prostą sytuację, w której na pewno nie raz znalazł się rodzic młodego sportowca.

Twoje dziecko kończy zajęcia o godzinie 14.00, a tego samego dnia o godzinie 17.30 ma trening. Po całym trudnym dniu w szkole i uczestniczeniu w zajęciach jest ogromnie zmęczone. Jego efektywność na treningu nie będzie już tak duża, a do tego dochodzi myśl, że następnego dnia ma przewidziany sprawdzian z matematyki. Co robisz w takiej sytuacji? Zostawiasz dziecko w domu i zabraniasz mu pójścia na trening, by uczyć się z nim do sprawdzianu czy odwrotnie, zawozisz go niechętnie wiedząc, że po treningu późnym wieczorem czeka go jeszcze nauka, która nie będzie należała do najprzyjemniejszych.

Tak właśnie może wyglądać przykładowy dzień dziecka uczęszczającego do klasy sportowej. Oczywiście klasy o profilu sportowym  zapewniają wszechstronne  przygotowanie sprawnościowe. Realizowane są w niej zajęcia w wymiarze 10 godzin tygodniowo, 4 godz. zgodnie z planem nauczania oraz 6 godzin specjalistycznych z wybranej dyscypliny sportu. Oprócz tego poziom umiejętności uczniów w takiej klasie może bardzo zróżnicowany bowiem do takiej klasy uczęszczają dzieci  z wysokim oraz niskim poziomem umiejętności.

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zatem  wybór szkoły sportowej.  Dlaczego ?

Szkoły mistrzostwa sportowego specjalizują się w jednej lub kilku dyscyplinach sportowych i kształcą pod kątem sportowym w jeszcze większym zakresie niż szkoły czy klasy sportowe. Jednym z  warunków jest fakt, że uczniowie szkół mistrzostwa sportowego odbywają tygodniowo co najmniej 16 godzin zajęć sportowych. Treningi są dostosowane do zajęć i trwają zazwyczaj w godzinach zajęć szkolnych. Szkoły współpracują zazwyczaj z klubami sportowymi, stowarzyszeniami kultury fizycznej czy AWF-ami. Możliwość regularnych treningów to, obok nauki, jeden z największych plusów szkół mistrzostwa sportowego.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol Dębica  realizuje cele kształcenia i wychowania w oparciu o ustawę systemie oświaty skupiając się szczególnie na uczniach uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Godziny zajęć treningowych dopasowane są bezpośredni do godzin zajęć lekcyjnych. Umożliwia to naszym zawodnikom rozszerzanie procesu treningowego na najwyższym poziomie, zdobywanie wiedzy o zasadach właściwego odżywania się oraz odnowy biologicznej przygotowujące ich do współzawodnictwa oraz otworzy drogi do profesjonalnej kariery piłkarskiej.

Naszym celem jest osiąganie przez uczniów najlepszych wyników, zarówno w sporcie jak i w nauce. Dążymy do utrzymania wysokich standardów w edukacji oraz szkoleniu piłkarskim, tak aby wzmocnić karierę sportową każdego ucznia. Naszą misją prócz wzbogacania rozwoju fizycznego naszych wychowanków jest również zwrócenie uwagi na ich rozwój intelektualny, emocjonalny i duchowy.

Zdajemy sobie sprawę, iż wychowanie przez sport jest jednym ze sposobów na zapewnienie młodemu człowiekowi prawidłowego rozwoju na wszystkich płaszczyznach. Wysoki poziom nauczania, infrastruktura oraz lokalizacja powodują, że nasz system szkolenia sportowego staje się bardziej kompletny. Nasi uczniowie posiadają wszelkie możliwości by prawidłowo i w sposób harmonijny rozwijać się pod względem nauki w szkole nie rezygnując przy tym z własnych pasji.

Zajęcia w SMS Igloopol Dębica prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i nauczycieli. Wyniki w nauce są na bieżąco monitorowane przez trenerów, którzy również zwracają uwagę na to, jak uczą się ich wychowankowie. Trenerzy oraz rodzice, którzy zaufali naszej szkole i doświadczeniu zauważają  wyraźną różnicę w podejściu do treningów i nauki między uczniami zwykłych szkół a tymi, którzy uczęszczają do szkół mistrzostwa sportowego.

Szkoła organizuje obozy sportowe zimą oraz latem. W tym roku nasi uczniowie brali udział w obozach w OWiR Cmolas oraz Barcelonie !! Zwiedzali Camp Nou, wzięli udział w meczu FC Barcelony !

SMS Igloopol Dębica współpracuje z  klubami sportowymi: LKS Igloopol Dębica oraz Legia Warszawa. Nasi uczniowie otrzymują pełen zestaw sprzętu niezbędny do trenowania firmy JAKO.

Do swojej dyspozycji mają w pełni wyposażoną bazę szkoleniową:

• 3 boiska pełnowymiarowe o naturalnej nawierzchni
• 4 boiska typu orlik o naturalnej nawierzchni
• 2 boiskoa typu orlik o sztucznej nawierzchni
• 2 hale sportowe
• 2 sale gimnastyczne
• siłownia ( dla roczników starszych)
• baseny

• aquapark
• lodowisko
• profesjonalną opiekę medyczną

Wybierając naszą szkołę nie będziesz musiał się martwić, że Twoje dziecko zaniedba sport lub naukę! Szkoła Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol Dębica sprawi, że Twoja pociecha na wszystko znajdzie czas.

Więcej informacji w zakładce – REKRUTACJA . 

Zaufaj nam i pozwól pomóc Twojemu dziecku w spełnianiu piłkarskich marzeń.

Dodaj komentarz