Wczoraj informowaliśmy o sparingu naszych juniorów młodszych z drużyną MSMS Ukraina, która pomimo bardzo ciężkiej i niewyobrażalnej tragedii jaka odbywa się w ich kraju, znalazła i siłę by rozegrać z nami mecz kontrolny. Wspominamy naszych dobrych przyjaciół z Ukrainy, którzy jeszcze nie tak dawno reprezentowali barwy Igloopolu w pierwszej drużynie, a teraz wracają do swojej ojczyzny by walczyć za swój kraj. Dziś z myślą o nich, ich bliskich i rodakach odpowiadamy na apel Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka i również włączamy się w pomoc Ukraińcom.
Ogłaszamy zbiórkę najpilniejszych potrzeb, które zostaną przekazane do punktów pomocy. Osoby, które chcą wesprzeć sąsiadów zza wschodniej granicy mogą przynosić materiały opatrunkowe, środki higieniczne i kosmetyki, żywność długoterminową, odzież, koce, koce termiczne, śpiwory, odzież (nowe).
Zwracamy się z apelem do wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, trenerów oraz sympatyków biało-niebieskich do włączenia się w pomoc.

W tej chwili najbardziej potrzebne są również środki medyczne i opatrunkowe
➖Gaziki sterylne (10×10, 5×5, 6×6)
➖Gazy sterylne
➖Bandaże zwykłe(dziane) , elastyczne i półelastyczne, gipsowe, kohezyjne
➖Lepce na szpulce
➖Nożyczki ,skalpele chirurgiczne
➖Strzykawki i igły jednorazowe
➖Wenflony
➖Środki dezynfekujące rany
➖Środki hemostatyczne
➖Indywidualne apteczki pierwszej pomocy
➖Pyralgina dla dorosłych , dla dzieci w czopkach
➖Maści na oparzenia oraz opatrunki hydrożelowe
➖Maści na odparzenia dla niemowląt
➖Wszelkie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dla dorosłych a dla dzieci w syropach
➖Folie termiczne
➖Rękawice sterylne i niesterylne
➖Antybiotyki (proszę również uwzględnić formę leków dla dzieci)
➖Leki przeciwbiegunkowe
➖Heparyny w zastrzykach

Pełna lista zapotrzebowania i nazwy leków na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa w zakładce : zbiórka darówhttps://www.erzeszow.pl/…/2327…/49865-zbiorka-darow.htmlProsimy zwrócić uwagę na DATĘ PRZYDATNOŚCI lekarstw i środków do dezynfekcji.Kupując w aptekach można poprosić farmaceutów o pomoc w doborze kupowanych leków i środków podając ich przeznaczenie. „Zbiórka dla Ukrainy”

W Dębicy od dzisiaj ruszyły trzy punkty, w których mieszkańcy Dębicy mogą przynosić produkty pierwszej potrzeby. Są to:
1. Dom Sportu (ul. Sportowa 26
2. Magazyn żywnościowy MOPS (ul. Ratuszowa)
3. DKiK Śnieżka (ul. Bojanowskiego 18)

Zachęcamy do przynoszenia wyżej wymienionych niezbędnych rzeczy do Domu Sportu ( ul. Sportowa 26). Uczniowie szkoły podstawowej od poniedziałku wszystkie rzeczy mogą przynosić również do naszej szkoły do sali nr 1 oraz do kantorka trenerów, a my oddamy je do punktów ustalonych przez Miasto Dębica.

Wspólnie możemy wiele !
Przyjaciele z Ukrainy, myślami jesteśmy z Wami !