W trosce o rozwój naszego klubu, akademii oraz szkół sportowych nawiązaliśmy współpracę ze Stalą Rzeszów, która tak samo jak my patrzy w tym samym piłkarskim kierunku. Wierzymy, że wzajemna wymiana doświadczeń oraz pomoc sprawią, że nasza współpraca będzie bardzo owocna dla obu stron. Wspólnie będziemy realizować postawione cele i zadania oraz podnosić jakość kształcenia młodych sportowców.

Jest nam niezmiernie miło, że wielomiesięczne rozmowy, które prowadziliśmy z Akademią Igloopolu, zaowocowały oficjalnym podpisaniem umowy o współpracy między Akademiami. Igloopol Dębica ma bardzo rozpoznawalną i dobrze zorganizowaną pod kątem infrastrukturalnym akademię w regionie. Nie mówię tutaj o samych boiskach, ale także o całym zapleczu wspierającym szkolenie dzieci i młodzieżypowiedział Krzysztof Hus, koordynator szkoleniowy i trener w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. – Pomiędzy naszymi akademiami jest dużo podobieństw – Akademia Igloopolu także szkoli w ramach zajęć popołudniowych, a następnie w prywatnej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Myślę, że te łączące nas cechy, wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń będą skutkowały realizacją celów, które są postawione przed tą współpracą, czyli przede wszystkim podniesienie jakości szkolenia zarówno w naszym ośrodku jak i ośrodku w Dębicy, a także umożliwienie realizowania pasji przez najmłodszych zawodników – dodał Hus.

Podpisaliśmy współpracę ze Stalą Rzeszów, chcąc rozwijać naszą Akademię. Od dłuższego czasu obserwujemy, że Akademia Stali Rzeszów ma bardzo dobre, bardzo duże plany na rozwój i uważamy, że na Podkarpaciu powinna być jakaś jedna, dominująca Akademia, do której będą trafiali najbardziej wyróżniający się chłopcy z naszego województwa. Idąc właśnie tym tokiem myślenia, zdecydowaliśmy się podpisać umowę działającą w obie strony. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy nasz Klub i szkoły działające w strukturach Igloopolu będą się rozwijać i będzie to z korzyścią dla obu klubów powiedział Bogdan Saletnik, koordynator Akademii Igloopolu Dębica, trener rocznika 2012.