JESTEŚMY MISTRZAMI PODKARPACIA!

SMS Igloopol Dębica wygrywa Finał Wojewódzki XIX EDYCJA TURNIEJU „ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” i awansuje do Wielkiego Finału w Warszawie.
Zwycięscy Wojewódzkiego Finału kategorii U-12 dziewczynki – Beniaminek Profbud Krosno, U-12 chłopcy – Szkoła Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol Dębica.

Jeszcze raz przenieśmy się do tego dnia…

Punktualnie o godzinie 7: 00 meldujemy się w komplecie na miejscu zbiórki. Wszyscy zdrowi i gotowi do walki. Wyruszamy na podbój Tarnobrzega. W busie jak zwykle panuje miła atmosfera, jesteśmy weseli, ale skoncentrowani. Zdajemy sobie sprawę, o co za chwilę przyjdzie nam grać. Jesteśmy świadomi swojej siły, ale jednocześnie z dużą pokorą podchodzimy do turnieju. Wiemy, że poza nami jeszcze kilka zespołów ma chrapkę na zdobycie Pucharu Tymbarku i na wyjazd do Warszawy. Podróż przebiega bez komplikacji – lekko spóźnieni, ale docieramy na miejsce.
W Tarnobrzegu przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Czyżby to słonko świeciło dla nas? Okaże się za kilka godzin. Meldujemy swoją obecność w biurze zawodów i losujemy… Trafiamy do bardzo mocnej grupy z zespołami SMS Rzeszów, SP Tarnobrzeg oraz SP Sanok. W premierowym meczu mierzymy się z bardzo dobrze nam znanym zespołem z Rzeszowa. Pierwsza połowa jest wyrównana, obie drużyny podchodzą do siebie z szacunkiem wiedząc o tym, że ewentualna porażka może się skończyć odpadnięciem z zawodów. Po przerwie to my zdobywamy gola, po strzale głową Frania Placka. Ta bramka dodała nam animuszu oraz skrzydeł. Zaczynamy grać wyżej i przeciwnik ma problemy. Michał Gawle zdobywa drugą bramkę, a wynik ustala Placuś. Mamy pierwsze trzy punkty. W drugim pojedynku mierzymy się z drużyną z Tarnobrzega. Odnosimy gładkie zwycięstwo po bramkach Frania Placka i Michała Gawle. Trzecia kolejka gier grupowych to mecz z Jedynką Sanok.
Po dwóch zwycięstwach wdało się w nasze szeregi lekkie rozluźnienie i to przeciwnik pierwszy zdobył bramkę. Bardzo nierówne boisko nie pomaga nam w konstruowaniu akcji, w nasze szeregi wdziera się lekka nerwowość. Ewentualna porażka mogła nas pozbawić pierwszego miejsca w grupie. Nasza przewaga w końcu została udokumentowana bramką Radka Czerwca, a na 2:1 pięknym strzałem podwyższył Łukasz Siedlecki. Wygrywamy grupę i awansujemy do ćwierćfinału.

Faza Pucharowa
Tutaj żart się kończą, każda pomyłka wiąże się z zakończeniem turnieju. Bardzo skoncentrowani podchodzimy do ćwierćfinałowego meczu z Krzeszowem. Początek spotkania to opór i bardzo ambitna gra naszych przeciwników, ale w końcu przełamujemy ich obronę. Mecz kończy się wynikiem 4:0. Dwie bramki zdobywa Radek Czerwiec, po jednej dokładają Gawle i Placek. Meldujemy się w najlepszej czwórce! Byliśmy pewni, że na tym etapie zmierzymy się z naszym najgroźniejszym przeciwnikiem, czyli zespołem SMS Mielec. Stało się jednak inaczej, gdyż mielczanie sensacyjnie przegrali swój mecz z Oleszycami. Pierwszy półfinał SMS Igloopol Dębica – Oleszyce, drugi Krosno – Jasło. Z dużym respektem podchodzimy do naszego rywala w czwórce, gdyż wyeliminowanie tak uznanej marki jak SMS Mielec świadczy o tym, że nie jest to zespół przypadkowy. Nasze obawy się potwierdziły, spotkanie było bardzo wyrównane. Mieliśmy jednak piłkę meczową, ale Łukasz Siedlecki nie trafił głową do pustej bramki. Karne! Nasz kapitan Maks Lis wygrywa losowanie i to my pierwsi ustawiamy piłkę na 9 metrze. Swoją próbę bezbłędnie wykonuje Radek Czerwiec, a strzał zawodnika z Oleszyc broni Maks. 1: 0 dla nas. Jako drugi do piłki podchodzi Maks Lis i on także się nie myli, nasz przeciwnik strzela bramkę. 2:1 po dwóch seriach. Przed ostatnią rundą emocję sięgają zenitu, potrzebujemy bramki do awansu. W roli egzekutora Alan Rudny. Rusza do piłki pewnym krokiem. Rozbieg, strzał i bramka!!! Nasz dębicki Krychowiak zachował zimną krew, tak jak jego reprezentacyjny odpowiednik w meczu Euro ze Szwajcarią. Radość jest ogromna. Mamy finał!!!

Drugi półfinał także rozstrzygnął się w karnych. Wygrywa Krosno i to z tym zespołem zagramy o bilety do Warszawy. Rozpoczynamy! Jesteśmy nakręceni, wiemy, że już nie wypuścimy szansy. Wiemy, że jest to nasz dzień. Trzydziesta sekunda spotkania, niezawodna lewa noga Radka Czerwca daje nam prowadzenie. Mamy przewagę, Radek zdobywa drugą bramkę, trzecią Placek. Trzy minuty do końca. Już nie mamy prawa tego zepsuć. Przeciwnik stracił wiarę. Koniec!! Rzucamy się na siebie, żeby odtańczyć taniec radości. Jesteśmy najlepszą drużyną Finału Województwa Podkarpackiego. Zdobywamy złote medale i bilety do Warszawy! Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Maksymilian Lis.

Skład:
1. LIS MAKSYMILIAN
2. GAWLE MICHAŁ
3. RUDNY ALAN
4. SIEDLECKI ŁUKASZ
5. BABICZ MATEUSZ
6. WĘGRZYN ANATONI
7. SUSZ MATEUSZ
8. CZERWIEC RADOSŁAW
9. BUGAJ ANTONI
10. PLACEK FRANCISZEK
TRENER: BOGDAN SALETNIK

 

WYNIKI:
SMS IGLOOPOL – SMS RZESZÓW 3:0
SMS IGLOOPOL – SP TARNOBRZEG 2:0
SMS IGLOOPOL – JEDYNKA SANOK 2:1
ĆWIERĆFINAŁ: SMS IGLOOPOL – KRZESZÓW 4:0
PÓŁFINAŁ: SMS IGLOOPOL – OLESZYCE 0:0 K: 3:1
FINAŁ: SMS IGLOOPOL – SP 14 KROSNO 3:0
BILANS BRAMEK 14:1

OCENA TRENERA:
Myślę, że z przebiegu turnieju zasłużyliśmy dziś na zwycięstwo. Otrzymaliśmy nagrodę za naszą ciężką pracę, za poświęcenie. Pracujemy ze sobą od 5 lat, a od września ubiegłego roku w Szkole Mistrzostwa Sportowego Igloopol Dębica. Od tego momentu przeskoczyliśmy ligę wyżej. Sześć treningów w tygodniu, program szkolenia oparty na wszelkiego rodzaju grach. Efekty są widoczne gołym okiem, a namacalnym przykładem postępu jest dzisiejszy sukces. Chłopcy są bardzo świadomi i profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Myślę, że w Warszawie nie będziemy na straconej pozycji. Ten sukces nas jeszcze bardziej podbuduje i nakręci. Będziemy celować w ósemkę i zrobimy wszystko żeby godnie reprezentować Podkarpacie. Niewątpliwie czeka nas przygoda życia.

 

Historia naszej szkoły jest niewątpliwie bardzo krótka, a my znajdujemy się zaledwie na jej początku, ale takie momenty pokazują że założyciele podjęli słuszną decyzję o jej utworzeniu. Jesteśmy świadomi jak wiele pracy i trudu jest jeszcze przed nami, ale jesteśmy na to gotowi. Jesteśmy głodni zwycięstw naszych podopiecznych i zrobimy wszystko, alby im w tym pomóc. Nasza kadra U12 jak wspomniał trener Bogdan Saletnik, dzięki codziennej pracy awansowała do 1 grupy wojewódzkiej i udowodniła, że jest najlepsza na Podkarpaciu. Jako szkoła jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że nasi wychowankowie dzięki specjalnie przygotowanemu programowi szkolenia oraz konsultacjom szkoleniowym z Legią Warszawa odnoszą takie sukcesy.

Wszystkim chłopcom oraz trenerowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego LKS Igloopol Dębica na arenie wojewódzkiej i krajowej.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*